صفحه شخصی م افتخاری   
 
نام و نام خانوادگی: م افتخاری
استان: اصفهان - شهرستان: اصفهان
رشته: کارشناسی ارشد عمران - پایه نظام مهندسی: یک
شغل:  ناظر - مشاور - مدیرپروژه
شماره نظام مهندسی:  2465
تاریخ عضویت:  1388/12/26
 روزنوشت ها    
 

 ایربگ سقف‌های پانورامیکِ خودرو هم آمد بخش عمومی

9

برای بزرگ‌نمایی، روی تصویر کلیک کنید.‌

این ایربگ‌ها به حسگرهای ویژه‌ای مجهزند که در هنگام شناسایی شرایط نامساعد یا ایجاد فشار اضافی در هنگام واژگون شدنِ خودرو، در کم‌تر از ۰.۰۸ ثانیه کل سقف را فراگرفته و از تماس بخش‌های تخریب‌شده‌ی سانروف با سرنشینان و از ورود بخش‌های ازهم‌گسسته به کابین جلوگیری می‌کند.

این روزها سانروف‌های پانورامیک آخرین نیاز و اولویت خریداران در خرید یک خودرو محسوب می‌شوند. هیوندایی نیز این روزها به دنبال جوابی است تا امنیت نقطه به نقطه و زوایای این شیشه‌های سقفی را تامین کند. نکته‌ای که با امنیت بیشتر می‌تواند اولویت خریداران را در انتخاب خودرو تغییر دهد.

به گزارش گروه خودروی عصر ایران، اخیرا هیوندایی اعلام کرده که ایربگ‌های مخصوص به سانروف‌های پانورامیک را ساخته است. این ایربگ‌های سقفی اولین ابتکار صنایع خودروسازی در این بخش محسوب می‌شود.

راه حل هیوندایی شامل نصب ایربگ‌ها روی سقف‌های شیشه‌ای می‌شود. این ایربگ‌ها به حسگرهای ویژه‌ای مجهزند که در هنگام شناسایی شرایط نامساعد یا ایجاد فشار اضافی در هنگام واژگون شدن خودرو در کمتر از ۰.۰۸ ثانیه کل سقف را فرا گرفته و از تماس بخش های تخریب‌ شده سانروف با سرنشینان و از ورود بخش‌های مخروب به کابین ممانعت به عمل می‌آورد.

خودروساز کره‌ای ادعا می‌کند، این روش از آسیب جدی به سرنشینان خودرو در تصادف‌های منجر به واژگونی یا تصادفاتی که باعث آسیب به سقف می‌شوند، جلوگیری خواهد کرد و باعث کاهش میزان مرگ و میر و جراحات خواهد شد.

هیوندایی جزئیات طرح را تشریح نکرده و و اعلام کرده نمونه‌هایی از این طرح به زودی در نسخه‌های تولیدی خودرو به کار خواهد رفت.

با کلیک بر روی هر یک از دو تصویر زیر، مطلبی دیگر، مرتبط با موضوع در دسترس شما خواهد بود.‌
با کلیک بر روی هر یک از دو تصویر بالا، مطلبی دیگر، مرتبط با موضوع در دسترس شما خواهد بود.

برگرفته از : عصرایران

چهارشنبه 20 دی 1396 ساعت 06:09  
 نظرات